مهاجرت به سوئد 2020

کار در استرالیا
کار در استرالیا
اسفند ۱۳, ۱۳۹۸
مهاجرت به نروژ 2020
مهاجرت به نروژ 2020
اسفند ۱۵, ۱۳۹۸
مهاجرت به سوئد 2020

مهاجرت به سوئد 2020

به گفته مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه جهت درخواست اخذ ویزا برای مهاجرت به سوئد 2020 باید تمامی اسناد از طریق آنلاین آپلود و ارائه شوند و در صورت پذیرش درخواست فرد، برای صدور ویزایش نیاز به ارائه اصل آنها به کنسولگری سوئد خواهد داشت. اگرچه جزئیات قابل تغییر چشمگیری در سال 2020 در مقایسه با سال های پیشین برای مهاجرین به چشم نمی خورد، اما در این خصوص بهتر است که با ما در تماس باشید.

شرایط مهاجرت به سوئد 2020

سوئد در صنایع مختلف از جمله ارتباطات راه دور، جنگلداری، تولید آهن و فولاد و مواد شیمیایی یک رهبری جهانی دارد، عواملی این چنین باعث موفقیت سوئد و تبدیل آن به یک کشور مهاجرتی شده است. با وجود داشتن شرایط مالیاتی نسبتاً بالا، کارفرمایان سوئدی هنوز هم قدرت جذب نیروی بالایی از مهاجران را دارند. بیشترین آمار مهاجران سوئد را کارگران، دانشجویان، سرمایه گذاران، بازرگانان و بازدید کنندگان از خانواده خود در سوئد تشکیل می دهند. یکی از شرایط اصلی در هنگام مهاجرت به سوئد مشخص کردن هدف بازدید فرد از سوئد می باشد که بایست یکی از آیتم های ذکر شده را در فرم مربوطه علامت بزند.

شرایط مهاجرت برای هر قشر متفاوت است، به عنوان مثال فردی که به صورت دانشجو قصد مهاجرت به سوئد را دارد شرایط و مدارک متفاوتی را نسبت به فردی که با نیت کار به سوئد سفر می کند را می بایست فراهم سازد. یکی دیگر از شرایط مهاجرت به سوئد که برای همگان عمومیت دارد، تکمیل فرم درخواست می باشد که می توان با مراجعه به وب سایت سفارت یا کنسولگری سوئد آن را تهیه کرد. فراهم سازی مدارک و اسناد لازم و ارائه آنها در تاریخ و موعد تعیین شده از دیگر شرایط لازم است که بایست رعایت شود.

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل 2020

شرایط مهاجرت به سوئد با قصد تحصیل که همانند دیگر سال ها نیاز به تهیه و ارائه اسناد و مدارکی دارد که با توجه به شرایط و امکانات ارائه شده هر دانشگاه می تواند متفاوت باشد. اما از جمله شرایط و مقررات جدید (سال 2020) که بر اساس دستورالعمل و بخشنامه پارلمان اروپا و شورا برای کسانی که قصد تحصیل در سوئد را دارند، وضع شد به شرح ذیل می باشند:

  • بر این اساس تحصیل در هر یک از مقاطع آموزشی سوئد از تحصیلات متوسطه و دبیرستان گرفته تا آموزش حرفه ای و تحصیلات تکمیلی به همان روش آموزش دانشگاهی مدیریت می شود. این مورد در طرح جدید ارائه شده با عنوان آموزش دانش گسترش یافته شناخته شده است.
  • ثبت نام در بیمه جامع خدمات درمانی سوئد یکی از ملزومات صدور مجوز تحصیلی برای هر فرد می باشد. به عبارت دیگر، بدون داشتن دفترچه بیمه درمانی امکان تحصیل فرد میسر نمی باشد.
  • ارائه مدارک مستدل در اثبات داشتن بودجه کافی در تأمین هزینه های زندگی خود طی مدت زمان زندگی در سوئد و نیز توانایی تأمین هزینه های سفر و بازگشت از دیگر شرایط جدید می باشد.
  • در ابتدای هر سال برای هر دوازده ماه می بایست بودجه کافی ارائه شود، این مبلغ برای سال 2020 حدود 8.514 کرون در ماه می باشد.
  • کلیه اسناد و مدارک ارائه شده می بایست اصل بوده و هیچگونه جعل و کلاهبرداری در آنها صورت نگرفته باشد.
  • دیگر نیازی به اخذ مجوز شش ماهه کار پس از اتمام تحصیلات نیست. بلکه مجوز طولانی تر 12 ماهه برای فارغ التحصیلان ارائه می شود.
مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل 2020

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل 2020

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج 2020

هر کشوری قوانین خاص خود را در مورد شهروندان خود که با شخص دیگری از کشور دیگر ازدواج می کنند، دارد. ازدواج با یک شهروند سوئدی با هدف اینکه در نهایت فرد خارجی بتواند مجوز اقامت دائم خود را در سوئد اخذ کند، روشی است که مراحل بسیاری دارد. در صورتی که فردی در سوئد ساکن باشد و قصد داشته باشد همسر یا شریک زندگی خود را از کشوری دیگر انتخاب کرده و نزد خود بیاورد، بایست برای حمایت از آنها درخواست اقامت سوئد به صورت دائم دهد. در صورتی که همسر وی به قصد بازدید موقت به سوئد وارد می شود، می بایست علاوه بر تهیه مدارک لازم، برای دریافت مجوز الکترونیکی خود (ETA) نیز درخواست دهد.

به طور متوسط روند درخواست تقاضا برای آوردن همسر خود به سوئد با یک برنامه حمایت مالی بین 12 – 10 ماه طول می کشد. مجوز الکتریکی ETA برای همسر یا شریک زندگی فرد متقاضی در سوئد، در صورت تأیید فوراً اعطا می شود. همچنین، برای ازدواج با یک شهروند سوئدی، فرد متقاضی بایست به دولت سوئد نشان دهد که واجد شرایط این کار است. این امر شامل اثبات موارد و ارائه مدارکی همچون مدارک هویتی و شناسایی کامل فرد جهت اثبات وضعیت تأهل وی (که حتماً بایست مجرد باشد)، مشخص بودن سن وی، و کشور محل تولد یا ملیت وی می باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج 2020

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج 2020

برای ازدواج با یک شهروند سوئدی حتماً نیاز به این امر که ساکن سوئد باشید نیست و ارائه مدارک خاص کفایت می کند. مدارکی همچون: شناسنامه معتبر، گذرنامه و گواهی عدم سابقه و سوء پیشینه کیفری. تعیین تاریخ و محل دقیق عروسی خود و گزارش آن به مسئول مربوطه حدود یک ماه قبل از ازدواج از دیگر الزامات است. تمامی مدارک مربوط به ازدواج می بایست با مهر، تاریخ، امضا و تأییدیه یک مقام مجاز تأیید شوند.

مهاجرت به سوئد از طریق راه اندازی استارت آپ 2020

در صورتی که متقاضی ایجاد کننده یک شغل جدید شماره شناسایی داشته باشد و قبلاً با ورود به سوئد آن را تهیه کرده باشد، با استفاده از آن شناسایی الکترونیکی می توان به صورت آنلاین درخواست راه اندازی یک استارت آپ را داد. از طریق همان سایت نیز می توان از میزان مالیات وضع شده برای آن کار خاص آگاهی پیدا کرد. تمامی اطلاعات و شرایط به دو زبان سوئدی و انگلیسی ارائه می شوند و این امر کار را برای کارآفرینان مبتدی که به زبان سوئدی آشنایی ندارند آسان کرده است.

حداقل سن لازم برای شخصی که قصد ایجاد شغلی جدید در سوئد را دارد، 18 سال تمام می باشد. بنابراین دانش آموزان و یا پناهندگان وارد شده به سوئد نیز می توانند با ایده ای جدید اقدام به کارآفرینی کنند. بسته به نوع تجارت، به فرد شرکتی با مسئولیت محدود، مشارکت تجاری یا مشارکت محدود اتخاذ می شود. همچنین برای محافظت از نام تجاری شرکت به تجار توصیه می شود که شرکت خود را ثبت کنند که البته این یک روند اجباری نیست.

می توان ادعا کرد که تنها شرط اصلی یک کارآفرین، داشتن سرمایه لازم اولیه است، سرمایه لازم برای شروع یک کار جدید حدود 50.000 کرون سوئد (معادل 5.000 یورو) می باشد. شرکت می تواند با مسئولیت محدود یک یا چند شخص به طور شراکتی دایر شود. در صورت وجود چند شریک در یک تجارت، مالیات وضع شده بین تمامی آنها تقسیم می شود. مسیر مهاجرت برای کارآفرینان بسته به نوع شغل ایجاد شده، ملیت آنها و مواردی این چنین ممکن است مورد نیاز مجوزها و شرایط متفاوت باشد. پس از تکمیل مدارک و ارسال آنها، به برنامه های پیشنهادی که عجله دارند ظرف مدت زمان دو روز کاری و به دیگر مشاغل پیشنهادی نهایتاً تا 5 روز کاری پاسخ داده می شود. در خصوص اطلاع از مشاغل مورد نیاز در سوئد بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه ارتباط برقرار کنید تا در این خصوص شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *