مهاجرت به نروژ 2020

مهاجرت به سوئد 2020
مهاجرت به سوئد 2020
اسفند ۱۴, ۱۳۹۸
کار در لهستان
کار در لهستان
اسفند ۱۷, ۱۳۹۸
مهاجرت به نروژ 2020

مهاجرت به نروژ 2020

طبق آخرین شرایط و استانداردهای تعیین شده برای مهاجرت به نروژ 2020 از اول ژانویه به بعد امکان دارا بودن چند تابعیت و به دست آوردن تابعیت این کشور نیز برای همگان میسر شد، البته نبایست این نکته را نادیده گرفت که هر ملیتی قوانین مربوط به خود را دارد. مورد فوق برای کسانی است که تمایل به حفظ تابعیت قبلی خود نیز دارند و بدین ترتیب بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه مشورت کرده تا در این مسیر به مشکل برنخورید.

شرایط مهاجرت به نروژ 2020

در حال حاضر سهمیه اختصاص یافته به قبول مهاجرین نروژ، 1200 نفر اعلام شده است که عمده پناهجویان نروژ از منطقه آسیا هستند. از جمله شروط اولیه برای پذیرش یک فرد و صدور مجوز ورودش به نروژ این است که وی در همان بدو ورود اعلام حضور نماید. به عبارت دیگر، فرد مهاجر می بایست بلافاصله پس از ورود به خاک نروژ به نزدیک ترین مرکز مربوط به مهاجرین یا شهرداری منطقه ای وارد شده و مشخصات خود را ثبت نماید تا در لیست آمار قرار گیرد. شهروندان غیر اتحادیه اروپا، علاوه بر گردآوری مدارک کلی نیاز به تهیه ویزا نیز دارند.

همچنین در ابتدای امر تمامی ملیت ها می بایست مدارک کافی و مستدل در توانایی تأمین هزینه های زندگی در نروژ در بدو ورود را به دولت آن کشور ارائه دهند. در صورتی که فرد مهاجر کمتر از سن قانونی داشته باشد و به تنهایی به کشور نروژ سفر کرده باشد، نیاز به ارائه مدارکی دیگر در تأمین هزینه های زندگی خود و مورد حمایت قرار گرفتن می باشد. همچنین وی نیاز به مراقبت های اضافی دارد که در طی مسیر بایست به وی اختصاص داده شود. همچنین مهاجرینی که شرایط خاص داشته و نیاز به مراقبت های ویژه دارند نیز می بایست اعلام کنند تا امکانات مکفی در اختیار آنها قرار گیرد و نیاز به هیچگونه مخفی کاری نمی باشد.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل 2020

کسانی که قصد تحصیل در نروژ را دارند علاوه بر تهیه کپی مدارک می بایست اصل مدارک خود را نیز از همان ابتدا به واحد مربوطه ارائه دهند. همچنین در صورتی که مدارک متقاضی به یکی از زبان های غیر از نروژی یا انگلیسی باشد بایست ترجمه شود. در صورتی که مدارک ارائه شده فرد در همان ابتدای امر ناقص باشند، پس از بررسی آنها فرد به آسانی رد می شود و در اکثر مواقع فرصت تکمیل مدارک به فرد داده نمی شود. بنابراین از همان ابتدا بایست با اطمینان از ارائه مدارک کامل اقدام کرد. توجه به این نکته نیز ضروری است که در صورتی که از یکی از سفارت های نروژ در خارج از کشور خود اقدام نمائید، ممکن است مدارک و اسناد اضافی را نیز از متقاضی درخواست کنند. از جمله مدارک کلی قابل ارائه در همان ابتدای امر موارد زیر می باشند:

 • اصل گذرنامه به همراه کپی از تمامی صفحات آن
 • دو قطعه عکس جدید با پس زمینه سفید
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • مستندات مربوط به سوابق تحصیلی و تجربیات کاری (در صورت وجود)
 • اطلاعات مربوط به دوره ها و مهارت های کسب شده
 • مدارک مستدل در توانایی تأمین هزینه های زندگی و تحصیل خود در نروژ از همان بدو ورود
 • ارائه ویزای تحصیلی
مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل 2020

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل 2020

در برخی موارد برای اینکه تحصیلات پیشین فرد به رسمیت شناخته شوند و به عبارتی توسط شورای آموزش آن کشور مورد قبول واقع شوند، از فرد درخواست می شود که در دوره هایی خاص اضافی، پیش از ورود به مقطع تحصیلی مورد نظر شرکت نماید. همچنین از شرایط تحصیل در نروژ می توان به این نکته اشاره کرد که متقاضی بایست محل سکونت خود را از همان ابتدای امر مشخص کرده باشد و اسناد مربوط به آن را نیز ارائه دهد.

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج 2020

در صورتی که متقاضی اخذ اقامت نروژ باشید یکی از ساده ترین راه های به دست آوردن آن ازدواج با یک شهروند نروژی می باشد، که طی آن به طور خودکار اجازه اقامت نروژ را کسب خواهید کرد. برای زندگی در نروژ، می توان از طریق مهاجرت خانوادگی با همسر خود نیز درخواست اجازه اقامت داد. برخی شرایط و اصول در این زمینه وجود دارد که بایست هم فرد متقاضی هم همسر وی آنها را برآورده کنند و مدارک مربوطه را نیز ارائه دهند. بنابراین قبل از ورود به نروژ پیشنهاد می شود که از طریق سفارت یا کنسولگری نروژ آگاهی لازم درباره کلیه اطلاعات و مدارک لازم به این امر کسب شود و بعد اقدامی صورت گیرد.

فردی که از طریق ازدواج به نروژ مهاجرت می کند می تواند در آن کشور مشغول به کار شود، حقوق شهروندی رایگان را از دولت آن بگیرد و با همسر خود به طور مشترک از همان زمان ارائه درخواست خود در یکجا زندگی کند. این در حالی است که فرد می تواند هر زمان که اراده کند نیز از نروژ خارج شده و یا به آن کشور وارد شود و هیچگونه محدودیتی در این باره برای وی وجود نخواهد داشت. البته مجوز اقامتی که از طریق ازدواج به فرد داده می شود تاریخ انقضا دارد و توصیه می شود قبل از به سر آمدن موعد آن تمدید شود، تا اگر متقاضی مشغول به کار است تا صدور مجوز مجدد وی از کار باز نماند.

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج 2020

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج 2020

در صورتی که پس از مدتی فرد متقاضی دریافت مجوز اقامت دائم خود در نروژ شود، تمامی مدت زمانی که اقامت موقت داشته نیز در پرونده وی لحاظ شده و با احتساب آن مدت شانس دریافت اقامت دائم زودتر را اخذ خواهد کرد. در صورتی که دو سال از مدت زمان ازدواج با یکی از شهروندان نروژی بگذرد و طی این مدت متقاضی با وی مشغول به زندگی بوده باشد می تواند برای دریافت مجوز اقامت دائم خود اقدام نماید.

مهاجرت به نروژ از طریق راه اندازی استارت آپ 2020

کشور نروژ نه تنها به دلیل زیبایی طبیعت خیره کننده خود (همچون یخچال های طبیعی، و روشنایی شمالی دیدنی و جذاب) در سطح جهانی شناخته شده، بلکه اغلب به دلیل داشتن سطح بالای زندگی یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در نظر گرفته شده است. نروژ نسبت به دیگر کشورهای توسعه یافته اروپایی جمعیت کمی دارد و راه اندازی یک کار جدید با وجود شرکت های نوپای دولتی، سازمان های منطقه ای مانند شرکت های مربوط به منطقه تجاری اسلو، و نیز فعالیت های محلی، کمی دشوار به نظر می رسد و تنها کسانی می توانند کارآفرینانی موفق باشند که روحیه ای مبارز و جنگنده داشته باشند. برخی از استارت آپ های جدید جهت کار در نروژ که جایگاه خوبی را در آن کشور به خود گرفته اند، بدین شرح می باشند:

 • تمامی کارهای مرتبط با فناوری روز دنیا و دیجیتالی. به عنوان مثال تولید کلیدها یا شیرهای آب دیجیتال با دسترسی آسان و رعایت تمامی موارد مربوط به ایمنی و مقرون به صرفه بودن.
 • دستاوردهای مربوط به هوش مصنوعی در رابطه با به حداکثر رساندن پتانسیل ساختمان سازی. این استارت آپ نیاز به بودجه بالایی دارد.
 • اضافه کردن پنل های خورشیدی روی سقف منازل که به ساکنین کمک می کند انرژی پاک را در خانه های خود بهبود بخشند.
 • علم رایانه نیز در این کشور جایگاه بالایی دارد و تمامی کارها و ابداعات مربوط به این علم نیز از همان ابتدای امر می توانند موفق باشند.

در کل، تمامی کارهای مربوط به خدمات و رفاه اجتماعی که هم به بهبود کیفیت زندگی ساکنین نروژ کمک کند و هم در راستای بالا بردن اقتصاد کشور نروژ باشد با استقبال روبرو می شود و این بستگی به ذکاوت و گیرایی فرد کارآفرین دارد که با توجه به بررسی نیازهای روز آن کشور بتواند بهترین صنعت ممکن را ایجاد کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص موارد گفته شده و همچنین مهاجرت به نروژ با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *