مهاجرت به کانادا 2020

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان 2020
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان 2020
دی ۲۵, ۱۳۹۸
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان 2020
دی ۲۶, ۱۳۹۸
مهاجرت به کانادا 2020

مهاجرت به کانادا 2020

مهاجرت به کانادا یکی از برترین اهداف مهاجرتی به حساب می آید و امروزه افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور پیشرفته را دارند. راه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا 2020 مانند تحصیلی، کاری و همچنین سرمایه گذاری وجود دارد که در این نوشته مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه توضیحاتی را ذر این خصوص برای شما عزیزان بازگو کرده اند. کانادا به عنوان یکی از کشورهای دارای نرخ بالای مهاجرت در جهان، مزایای بی شماری برای زندگی دارد، طبیعت بی نظیر، امکانات پیشرفته و عالی نیز یکی از دلایل جذب افراد به سوی کانادا به عنوان ایده آل ترین کشور دنیا است.

شرایط مهاجرت به کانادا 2020

کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان تنها جمعیتی حدود 37.5 میلیون نفر را دارد از همین رو، جذب مهاجران در این کشور با استقبال بالایی برخوردار است. یکی از آخرین تصمیماتی که دولت کانادا برای سال جدید گرفته این است که قصد جذب 360.000 مهاجر را در سال دارد. قوانین مهاجرت به کانادا معروف به IRPA (قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان) هر ساله توسط مدیران مرکز مهاجرت کانادا تعیین می شود. طبق بند دوازدهم IRPA، مهاجرت به کانادا در یکی از سه دسته مهاجرت خانوادگی، مهاجرت اقتصادی و از طریق پناهندگی قرار می گیرد.

برای مهاجرت خانوادگی می توان گفت شخصی که دارای اقامت دائم (PR) یا تابعیت کانادا است می تواند از همسر، فرزندان، والدین، پدر بزرگ و مادر بزرگ یا سایر اعضای خانواده خود حمایت مالی کند؛ تا بدین ترتیب تحت برنامه های مختلف حمایت مالی از خانواده، ساکن دائم کانادا شود، با این وجود ممکن است برای هر فرد با توجه به ویژگی ها و موقعیت وی معیارهای متفاوتی اعمال شود. مطلبی که برای پذیرش مهاجران به کانادا عمومیت دارد، در نظر گرفتن رفاه عاطفی، اجتماعی، فرهنگی همه افراد است.

مهاجرت اقتصادی همان مهاجرت از طریق کار در کانادا یا کارآفرینی می باشد. کانادا از کارگران ماهر، صاحبان مشاغل یا مدیران ارشد با تجربه مدیریتی و قابلیت های سرمایه گذاری را استقبال می کند که اکثر مهاجران در این گروه قرار می گیرند. مهاجرت از طریق پناهندگی برای کسانی خوب است که از کشور خود به دلایلی آواره شده اند، در این صورت در همان بدو ورود تقاضای پناهندگی می کنند که در صورت تبعیت از قوانین کانادا و موفق عمل کردن در نهایت ممکن است ساکن دائم کانادا شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل 2020

کانادا از جمله کشورهایی است که مورد توجه دانشجویان سرتاسر دنیا است. زیرا این کشور دارای مراکز آموزشی و علمی بسیار خوبی است که دانشجو می تواند با اطمینان خاطر پس از فراغت از تحصیل کار مناسب را نیز پیدا کند. برای واجد شرایط بودن تحصیل در کانادا، اولین شرط لازم و اساسی این است که دانشجویان نیاز به دریافت ویزای تحصیلی دارند. از جمله مفاد جدیدی که به قوانین تحصیل در کانادا 2020 افزوده شده است، قابلیت انتخاب 12 – 8 دانشگاه توسط دانشجو می باشد که برای ثبت نام در هر یک لازم است در مهلت مقرر آن دانشگاه اقدام به ثبت نام کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل 2020

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل 2020

بر این اساس، هر دانشگاه کانادا موظف است تا سپتامبر برای تأمین بودجه تحصیلات خود دانشجویان را پذیرش نماید. جزئیات روند پذیرش هر دانشگاه معمولاً یک سال زودتر منتشر می شوند تا دانشجو در هنگام انتخاب دچار مشکل و رویارویی با قوانینی جدید نشود. بسته به گرایش، مقطع و دانشگاه انتخابی هر فرد نیاز به ارائه یکی از مدارک معتبر بین المللی زبان انگلیسی همچون GMAT ،GRE ،SAT ،TOEFL ،IELTS یا PTE  می باشد.

توصیه می شود برای شرکت در آزمون هایی همچون GRE یا GMAT حداقل سه ماه قبل و برای شرکت در آزمون های IELTS یا TOEFL از یک ماه قبل اقدام به ثبت نام کرد، تا در صورت نیاز به شرکت در آزمون مجدد فرصت کافی در اختیار دانشجو باشد. زمان درخواست برای تحصیل در هر یک از دانشگاه های کانادا معمولاً بین ماه های آگوست تا اکتبر می باشد. ارائه توصیه نامه از اساتید و مراکز آموزشی پیشین و در صورت وجود مقالات علمی در گزینش دانشجو تأثیر به سزایی دارند و در نهایت، اخذ ویزای تحصیلی در زمان مناسب از ملزومات مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار 2020

هر فرد ماهری که توانایی در یک کار داشته باشد می تواند جهت مهاجرت به کانادا از طریق کار اقدام کند، بدین منظور دریافت ویزای کار از شرایط اولیه است که بایست در نظر گرفته شود. همچنین پس از عزیمت به کانادا و مشغول به کار شدن این ویزا قابل تمدید می باشد و یا اینکه فردی که در کانادا مشغول به کار می شود پس از دریافت تجربه کار لازم در یک شرکت کانادایی می تواند ویزای روابط عمومی آنجا را دریافت نماید.

یکی از برنامه های کاری تنظیم شده برای مهاجرین به کانادا به نام PNP شناخته می شود که برنامه های مهاجرتی جداگانه ای را برای انتخاب کسانی که مایل به مهاجرت به کانادا و نیز علاقمند به اقامت در یک منطقه یا استان خاص هستند را ارائه می کند. استراتژی های کار برای مهاجرین در کانادا در سال جدید مجدد تنظیم شدند و تا سه سال آینده دارای اعتبار می باشند. بر اساس این طرح از ورود متقاضیان ماهر از طریق برنامه مهاجرتی برای تمامی ملیت ها استقبال خواهد شد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار 2020

مهاجرت به کانادا از طریق کار 2020

این بدان معنا است که تعداد ساکنین دائمی جدید تا پایان سال 2021 طبق برنامه جدید چند ساله مهاجرت کانادا، می بایست تا 23 % افزایش یابد. بر اساس این طرح پیش بینی شد که از سال 2018 تا 2021 جمعیت کانادا می بایست به 1.3 میلیون نفر برسد. بدین ترتیب، تعداد جمعیت قابل افزایش برای هر ایالت و شهر کانادا نیز محاسبه شد تا بدین ترتیب استقرار جمعیت در یک منطقه صورت نگیرد. همچنین برای هر منطقه با توجه به سطح نیاز آن، مشاغل و حرفه های مورد نیاز نیز معرفی شدند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 2020

در دست داشتن ویزای سرمایه گذاری کانادا به معنای دسترسی دائمی به تمامی مقاصد برتر جهان برای مهاجرت تجاری می باشد. کانادا به دلیل داشتن ویزای سرمایه گذاری بین المللی اش مورد توجه سرمایه داران بسیاری است. علاوه بر آن زندگی در کانادا، امنیت و کیفیت بالا، مالیات بر تجارت پایین و دسترسی به توافق نامه های تجاری آزاد را برای همگان فراهم می کند. در نتیجه، با قطعیت می توان اذعان کرد که کانادا بهترین کشور دنیا برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است و مالیات آن به صورت مالیات بر ثروت یا وراثت برای هر فرد وضع می شود.

برای سرمایه گذاری در کانادا، هیچگونه محدودیت سنی، مدرک زبان بین الملل، مدرک تحصیلی و مواردی این چنین نمی باشد. بنابراین شرایط وضع شده نیز در مقایسه با دیگر کشورها آسان تر است. فردی که به قصد سرمایه گذاری به کشور کانادا وارد می شود، با آزادی کامل می تواند به خرید یا مدیریت یک شرکت اقدام نماید و اقامت کانادایی خود را نیز اخذ کند. در حال حاضر، بهترین گزینه موجود برای یک فرد سرمایه گذار می تواند موارد زیر باشد:

  • بالای 40 سال سن
  • سابقه مکفی در رهبری و مدیریت یک شرکت را داشته باشد.
  • توانایی برقراری ارتباط با کارمندان خود
  • داشتن حداقل مبلغ خالص 2.000.000 دلار کانادایی برای سرمایه گذاری در کانادا
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 2020

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری 2020

تنها ویزای سرمایه گذاری کانادا که برای سال های 2021 – 2020 وضع شده است، ویزای QIIP می باشد که اقامت دائم کانادا را در مدت 3 سال به فرد سرمایه گذار ارائه می دهد. همچنین ویزای کارآفرینی کانادا برای سرمایه گذاران منفعل ارزش خالص بسیار بالایی دارد که شانس دریافت اقامت دائم کانادا را نیز چندین برابر می کند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج 2020

تصمیم به ازدواج برای کسانی که تابعیت یکسانی را ندارند می تواند تا حدی مشکل باشد. برای مثال در صورتی که فردی بخواهد با یک تبعه کانادایی ازدواج کند آن تبعه بایست علاوه بر داشتن اقامت کانادا به صورت دائم، از وضعیت مالی خوبی نیز برخوردار باشد و مدارک مالی معتبری در تأمین هزینه های زندگی خود و همسرش را ارائه دهد. در صورتی که تبعه کانادا هم اقامت دائم این کشور را داشته باشد و هم از حمایت مالی خوبی برخوردار باشد، باز هم به همسر وی حق تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی یا اقامت دائم با شرایطی خاص اعطا می شود. بنابراین طی کردن یک روند الزامی است و اقامت دائم کانادا به این راحتی به افراد داده نمی شود.

برخی از شرایط وضع شده برای سال 2020 بدین ترتیب می باشند، شهروند دارای اقامت دائم با دارایی مکفی می بایست بالای 18 سال داشته باشد و همسر نداشته باشد. چرا که در کانادا قانون چند همسری وجود ندارد و از فردی که این کار را بکند به عنوان کلاهبردار یاد شده و تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد. در صورتی که فردی به طور قانونی در کانادا با مثلاً مجوز کار یا مجوز تحصیل زندگی کرده باشد و با یک شهروند کانادایی ازدواج کند می تواند در کانادا بماند، در حالی که درخواست حمایت از همسران در پروسه رسیدگی قرار می گیرد، این امر به عنوان حمایت مالی از همسران داخلی یاد می شود.

و چنانچه فردی در کانادا زندگی نمی کند، می تواند به محض اخذ ویزای اقامت دائم خود به کانادا عزیمت کند. در این حالت، وی در پروسه ای تحت عنوان حمایت از همسر خارج از کشور کانادا حمایت مالی می شود. ابتدا حامی فرد در کانادا از طریق ازدواج، همسر وی خواهد شد سپس می تواند برای اقامت دائم خود در کانادا اقدام کند. چنانچه در مدت زمان تعیین شده اقامت دائم، فرد کلیه شرایط اقامت را برآورده کند، می تواند واجد شرایط درخواست تابعیت کانادا شود. اگر از مزایا و معایب زندگی در کانادا هم اطلاعاتی در دست ندارید، مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه آماده ارائه بهترین راهنمایی ها به شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *