مهاجرت گروه درمان به دانمارک

مهاجرت گروه درمان به سوئد
خرداد ۲۳, ۱۳۹۹
تخصص پزشکی در فرانسه
تخصص پزشکی در فرانسه
تیر ۵, ۱۳۹۹
مهاجرت گروه درمان به دانمارک

مهاجرت گروه درمان به دانمارک

کادر درمانی دانمارک یا انحصاری تر بخواهیم عنوان کنیم پزشکان در دانمارک بر اساس شایستگی و تجربه سمت خود را ایجاد می کنند. این بدان معنا است که چنانچه فردی بسیار متبحر و با تجربه باشد بدون در نظر گرفتن ملیت وی، این امکان وجود دارد که تنها بر اساس شایستگی اش، وی رئیس یک بخش یا حتی یک بیمارستان در دانمارک شود و از همکاران دانمارکی خود نیز سبقت بگیرد. در این مقاله سعی شده تا اطلاعات مفیدی را در زمینه مهاجرت گروه درمان به دانمارک برای شما عزیزان بازگو کنیم.

شرایط مهاجرت گروه درمان به دانمارک

چنانچه متقاضی کار در گروه درمانی دانمارک مدرک پزشکی خود را از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا گرفته باشد، انتقال این مجوز به دانمارک بسیار ساده است و به راحتی می تواند حق کار در آن کشور را به دست آورد. اما در مقابل، اگر متقاضی شهروند اتحادیه اروپا نباشد کار کمی پیچیده تر می شود و بایست علاوه بر ارائه مدارک اصلی، برخی مجوزها را نیز فراهم آورد. گروه درمانی شهروند غیر اتحادیه اروپا، علاوه بر اینکه بایست مجوز پزشکی خود را به تأیید گروه درمان و بهداشت و پزشکی دانمارک برسانند، نیاز است که مجوز ورود و اجازه کار در آن کشور به همراه اجازه سکونت در آنجا را نیز ارائه دهند.

استانداردهای آموزشی در سراسر جهان بسیار متفاوت است. برای مهاجرت به دانمارک به عنوان یکی از کادرهای درمانی با هدف کار، یکی از شرایط لازم که متقاضی می بایست برآورده سازد، ارائه مدرک زبان دانمارکی در سطح 2 زبان انگلیسی می باشد. این مورد یکی از الزامات است چرا که کادر درمان بایستی بتواند با بیماران و شهروندان دانمارکی به راحتی ارتباط برقرار کند. در کل قوانین کار، اقامت و مجوز به ملیت فرد متقاضی بستگی دارد. دانمارک نیز از این قائده مستثنی نیست و ارائه گواهی ثبت نام و تکمیل تمامی فرم های لازم در زمان ایراد درخواست و تحویل مدارک یکی از دیگر شرایط لازم است که بایست برآورده شود.

اخذ اجازه کار و اقامت برای شرایط غیر اروپایی الزامی است که قبل از ورود به دانمارک می بایست برای دریافت آن اقدامات لازم صورت گیرد. مدت زمان اجازه اقامت، بستگی به مدت زمانی است که فرد تصمیم به استقرار و سکونت در دانمارک می کند. برای مثال، برخی برای آگاهی از شرایط و نحوه زندگی در آن کشور اقدام به اخذ مجوز اقامت کوتاه مدت (کمتر از سه ماه) برای شرکت در جلسات، مذاکرات، نشست های توجیهی و یا بخش آموزشی می نمایند.

مدارک لازم برای مهاجرت گروه درمان به دانمارک

به منظور اخذ مجوز دانمارکی به عنوان پزشک، دندانپزشک، پرستار یا هر یک از زیر شاخه های پزشکی جهت مشغول به کار شدن در کشور دانمارک، بایست متقاضیان جهت تحقق مجوز اقامت خود شرایط خاصی را فراهم کنند. در ادامه برخی از شرایط مورد نیاز ذکر می شوند. اخذ تأییدیه از اداره ایمنی بهداشت و درمان دانمارک، این اداره مسئول تأیید کردن مجوز و یا مدرک تحصیلی فرد می باشد. در صورتی که مدرک متقاضی توسط این سازمان تأیید نشود، حق کار در دانمارک به وی اعطا نمی شود. بنابراین در همان ابتدای کار متقاضی می بایست یک نسخه از مدرک خود را به این سازمان ارسال کند تا پس از آن بتواند در صورت پذیرفته شدن برای اجازه اقامت خود درخواست دهد.

مدارک لازم برای مهاجرت گروه درمان به دانمارک

مدارک لازم برای مهاجرت گروه درمان به دانمارک

در صورتی که متقاضی بخواهد با خانواده به کشور دانمارک مهاجرت نماید، بایست مدارک مکفی جهت اثبات داشتن توانایی در حمایت از خانواده خود را نیز ارائه دهد. این مدارک شامل ارائه بودجه کافی در حمایت از خرج و مخارج خانواده وی طی نیمه اول اقامت دانمارک می شود. این مدارک می بایست به همراه درخواست اولیه ارسال شوند. همچنین مدارک و اسناد متفاوتی برای متقاضیان در تأیید مجرد، متأهل بودن و فرزند داشتن یا نداشتن و حضور هر یک یا تمامی آنها به همراه وی در دانمارک مورد نیاز می باشد. با توجه به شرایط متقاضی وی می تواند از سفارت دانمارک اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نماید.

در صورتی که متقاضی هنگام ارائه درخواست خود در دانمارک حضور داشته باشد، بایست مدرکی ارائه دهد که به طور کاملاً قانونی به آن کشور وارد شده و در حال اقدام است. تکمیل تمامی فرم های لازم قبل از ارائه اسناد و مدارک به سازمان مربوط به این کار به صورت آنلاین و سپس پرینت گرفتن آنها از دیگر مواردی است که در ابتدای امر بایست مورد توجه قرار گیرد. همچنین به همراه مدارک فرد متقاضی، مدارک هویتی و شغلی و هر گونه سوابق و پیشینه خانواده وی که قصد حمایت از آنها را در دانمارک دارد نیز بایست ارائه شوند.

مزایای کار در دانمارک برای گروه درمان

کار در دانمارک مزایای خاص خود را دارد که برای هر دو گروه شهروندان اروپایی و غیر اروپایی پس از سکونت در آنجا می تواند یکسان باشد. در ادامه به برخی مزایای کار به عنوان گروه درمانی در دانمارک اشاره می شود. اولین نکته ای که می توان بدان اشاره کرد وجود تعادل بین کار و زندگی می باشد. بر اساس تحقیقات به عمل آمده توسط سازمان OECD، دانمارک شاخص زندگی بهتر را از آن خود کرده است و در حال حاضر در کل دنیا در رده اول قرار دارد.

سطح رفاه بالای دانمارک مزیتی دیگر است که در کل منطقه اسکاندیناوی این مزیت وجود دارد. در کل، محدوده اسکاندیناوی به دلیل مزایای رفاهی که توسط دولت به ساکنینش ارائه می شود مشهور است. این سیستم شامل بیمه درمانی، دسترسی رایگان به اکثر خدمات درمانی، ارائه کمک هزینه به خانواده ها برای کودکان زیر 18 سال، مزایای مربوط به زایمان، پرداخت دستمزد در مدت 30 روز تعطیلی در سال، مرخصی بیمار، ارائه بیمه بیکاری، آموزش رایگان و بورسیه دانشگاه ها و غیره می شود.

وجود ثبات اجتماعی و مالی و امنیتی در دانمارک مزیتی دیگر است که نبایست نادیده گرفته شود. می توان گفت اگرچه هزینه مالیات دانمارک بسیار بالا است اما در مقابل فرد می تواند از یک شبکه اجتماعی واقعاً چشمگیر و عالی برخوردار شود. انعطاف پذیری بازار کار دانمارک معروف است که این خود بدین معنا است امنیت کامل برای کارمندان و کارفرمایان فراهم است. همچنین رشد اقتصادی و وجود اشتغال پایدار در دانمارک کاملاً مشهود است.

درآمد گروه درمان در دانمارک

 درآمد گروه درمانی دانمارک بسته به نوع کار و میزان ساعات کاری که فرد مشغول به کار است و نیز برخی عوامل دیگر، می تواند متغیر باشد. اما به طور کلی می توان گفت متوسط حقوق ماهیانه این قشر حدود 59.900 کرون دانمارکی می شود که با برآورد سالیانه حدود 719.000 کرون دانمارکی خواهد بود. کمترین میزان برآورد شده برای کادر درمانی که رده های پائین تر این شغل را در بر می گیرد، مبلغی حدود 12.700 کرون دانمارکی و بیشترین مبلغ حدود 59.900 کرون دانمارکی خواهد بود. این میزان در گرایشات پزشکی متفاوت است و گاهی تا 181.000 کرون دانمارکی نیز می رسد.

این میانگین حقوق ماهیانه هزینه هایی همچون مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا را نیز پوشش می دهد. با تعریفی که از میزان درآمد گروه درمان در دانمارک شد، می توان اذعان کرد که میزان درآمد حرفه های مختلف گروه بهداشت و پزشکی در دانمارک متفاوت است. چنانچه فردی بخواهد از میزان درآمد دقیق یک گرایش خاص آگاهی یابد بایست به لیست عناوین شغلی آن کشور مراجعه نماید. بر اساس آخرین محاسبات به عمل آمده، متوسط میزان حقوق ماهیانه دانمارک برای کل گرایشات گروه درمانی 630.000 کرون دانمارک برآورد شده است.

درآمد گروه درمان در دانمارک

درآمد گروه درمان در دانمارک

به عبارت دیگر، مشخص شد نیمی از افرادی که در بخش بهداشت و پزشکی دانمارک مشغول به کار هستند بیش از 63.500 کرون دانمارکی و نیمی دیگر کمتر از این میزان را دریافت می کنند. مسلم است که در بین تمامی گرایشات گروه درمان، گرایشات پزشکی بیشترین درآمد را دارند. اما همیشه امکان پیشرفت و ارتقاء شغلی وجود دارد اگر که فرد پشتکار داشته باشد و طبیعتاً هر چه تجربه فردی طی سالیان بیشتر شود، دستمزد وی نیز متعاقباً افزایش خواهد یافت. به طور کلی، کارکنان با تجربه که سابقه کاری بیش از پنج سال را داشته باشند، به طور متوسط 36 % بیشتر از دیگر همکاران خود درآمد خواهند داشت.

لیست مشاغل مورد نیاز گروه درمان در دانمارک

دولت دانمارک هر ساله پست های خالی که نیاز به نیرو دارند را بررسی کرده و بر اساس آن لیست جدیدی از مشاغل را ارائه می دهد. متقاضیان کار در دانمارک می توانند با مراجعه به آن لیست از مشاغل مورد نیاز دانمارک آگاهی یافته و در صورت وجود شغل مورد نظر خود در آن، بدان کشور مهاجرت نمایند. معمولاً برای تکمیل این لیست از کارفرمایان نظر خواهی شده و به عبارتی کمک گرفته می شود. اما در مورد مشاغل گروه درمانی، سازمان نظام پزشکی کشور با بررسی وضعیت کلیه سازمان های درمانی خود، هر ساله لیست جدیدی را ارائه می نماید. متقاضیان یافتن کار در هر یک از مشاغل گروه درمانی در دانمارک که دارای گرین کارت سبز باشند در لیست مثبت قرار گرفته و اولویت استخدام می شوند. در ادامه به ذکر برخی از مشاغل مورد نیاز گروه درمانی اشاره می شود:

  • مشاور پزشکی، دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر
  • پزشک خصوصی، دارنده مدرک پزشکی عمومی و یا متخصص در گرایشات خاص اعلام شده
  • پزشک عمومی، برای استخدام در بیمارستان ها
  • دندانپزشک، دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر
  • پرستار بخش جراحی به عنوان دستیار پزشک و اتاق عمل، دارای مدرک کارشناسی و بالاتر
  • پرستار بیهوشی، مختص کار در اتاق عمل با مدرک کارشناسی و بالاتر
  • پرستار عمومی، دارنده مدرک کارشناسی و یا بالاتر جهت استخدام به صورت خصوصی یا در بیمارستان های دولتی
  • رادیوگراف، دارای مدرک کارشناسی و بالاتر
  • تکنیسین آزمایشگاه پزشکی، دارنده مدرک کارشناسی و بالاتر

نکته قابل تأمل اینکه، لیست مشاغل فوق بر اساس آخرین آمار اعلام نیازمندی سازمان بهداشت و پزشکی دانمارک ارائه شده است و ممکن است هر آن بسته به نیاز آن کشور مشاغلی از آن لیست حذف شده یا بدان اضافه گردند. بنابراین، توصیه می گردد متقاضیان کار در دانمارک قبل از فراهم سازی کلیه مدارک و ارائه درخواست خود، از پست های خالی و مشاغل مورد نیاز آگاهی یابند، که در این خصوص مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه اطلاعات به روزی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *