ویزای تحصیلی نروژ

تحصیل در کرواسی
تحصیل در کرواسی
فروردین ۱۷, ۱۳۹۹
بورسیه پزشکی روسیه
بورسیه پزشکی روسیه
فروردین ۲۴, ۱۳۹۹
ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی نروژ

در این مقاله مشاورین ارشد موسسه ماهان دانش پارسه سعی کرده اند اطلاعات مفیدی را در خصوص ویزای تحصیلی نروژ برای شما عزیزان بازگو کنند. از مدارک اصلی قابل ارائه در این خصوص می توان به سند مالکیت یا اجاره نامه یک واحد خصوصی یا خوابگاه، جهت تضمین داشتن مکانی برای زندگی اشاره کرد که نیاز به ارائه می باشد. به طور کلی، شرایط و مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای اقامت دانشجویی نروژ بستگی به کشور مبدأ و ملیت متقاضی دارد.

شرایط ویزای تحصیلی نروژ

متقاضیان تحصیل در نروژ که دارای ملیت ایسلندی، دانمارکی، سوئدی یا فنلاندی هستند نیازی به اخذ ویزای تحصیلی ندارند، اما در صورتی که متقاضی شرکت در یک دوره تحصیلی بیش از شش ماه باشند، لازم است که یک مدرک شناسایی معتبر به همراه یک گزارش تکمیلی از وضعیت مورد نیاز خود را به دفتر امور مالیاتی و آموزشی نروژ ارائه دهند. دیگر ملیت های اروپایی می توانند حداکثر تا مدت 90 روز در نروژ، بدون نیاز به اخذ ویزای تحصیلی، و جهت شرکت در یک دوره آموزشی اقامت گزینند. این متقاضیان برای اقامت بیش از 90 روز خود موظف به ارائه درخواست اقامت دانشجویی هستند.

دیگر ملیت ها برای اقامت موقت و کوتاه مدت یا بلند مدت خود بایست ویزای تحصیلی اخذ نمایند. این بدان معنا است که متقاضی باید با در دست داشتن گذرنامه معتبر، نامه تأییدیه پذیرش از یکی از موسسات آموزشی در نروژ، تهیه یا نامه درخواست برای تهیه دفترچه خدمات درمانی (یا کارت سلامت اروپا برای اروپائیان)، و مدارک مستدل دال بر استطاعت مالی مکفی داشتن جهت تأمین کلیه مخارج مربوط به تحصیل و اقامت نروژ، به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری نروژ (به صورت حضوری) و یا به وب سایت سفارت مذکور (به صورت آنلاین) مراجعه نموده و درخواست ویزای تحصیلی یا آموزشی خود را ایراد نمایند.

به طور کلی، شرایط و مراحل و حتی مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای اقامت دانشجویی نروژ بستگی به کشور مبدأ و ملیت متقاضی دارد و ممکن است شرایط برای یک ملیت سخت تر از ملیت دیگر باشد. یکی از موارد مهم در هنگام درخواست ویزای تحصیلی نروژ، تکمیل فرم درخواست می باشد که بایست به همراه گذرنامه و دیگر مستندات در همان ابتدای کار تحویل داده شود. فرم یا فرم های مورد نیاز جهت تکمیل اطلاعات (بسته به ملیت هر فرد ممکن است نیاز به تکمیل چند فرم باشد)، در وب سایت سفارت نروژ قابل دسترس می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای تحصیلی نروژ

بسته به ملیت فرد متقاضی مدارک و اسناد مورد نیاز جهت درخواست ویزای تحصیلی یا آموزشی نروژ می تواند متفاوت باشد. اما در ادامه به ذکر مدارک کلی و اصلی که شامل تمامی ملیت ها می شود پرداخته می شود.

  • از جمله مدارک اولیه قابل ارائه، فرم درخواست تکمیل شده به طور دقیق و کامل می باشد.
  • همچنین رسید پرداخت هزینه درخواست (که به طور کلی شامل مبلغی حدود 5.300 کرون نروژ که تقریباً معادل 650 دلار آمریکا می باشد) نیز بایست ارائه شود.
  • ارائه یک سند مسافرتی معتبر، که بهترین گزینه همان گذرنامه می باشد نیز از مقدمات ضروری است که بایست فراهم شود.
  • ارسال دو قطعه عکس اخیر متقاضی با پس زمینه سفید و در ابعاد عکس گذرنامه نیز از دیگر مدارکی است که بایست در اسرع وقت تهیه شوند.
  • مدرک معتبر و شواهد پذیرش در یک دوره آموزشی به صورت تمام وقت، یا همان نامه پذیرش از سوی یکی از مؤسسات آموزشی در نروژ از دیگر موارد ضروری قابل ارائه می باشد.
  • لیست چک اسناد لازم UDI که بایست توسط متقاضی تکمیل و امضا شود، به همراه سایر اسناد بایست ارائه شود.
مدارک مورد نیاز جهت ویزای تحصیلی نروژ

مدارک مورد نیاز جهت ویزای تحصیلی نروژ

شواهد و مستندات دارا بودن بودجه کافی برای کل دوره تحصیلی، از جمله بودجه لازم برای پشتیبانی از خانواده همراه، که بایست در یکی از حساب های بانکی نروژ واریز شده از دیگر اولویت ها است. لازم به ذکر است که باز کردن یک حساب در یکی از بانک های نروژ بدون دارا بودن شماره شخصی و شهروندی نروژی می تواند در ابتدای امر دشوار باشد. بنابراین فرد می تواند مبلغ مورد نیاز را در آغاز به حساب ایجاد شده توسط همان موسسه آموزشی که نامه پذیرش وی را صادر کرده است واریز نماید. به طور معمول اثبات بودجه کافی داشتن برای 10 ماه از سال که مبلغی حدود 116.369 کرون نروژ (تقریباً معادل 14.350 دلار آمریکا) می شود، کفایت می کند.

هزینه ویزای تحصیلی نروژ

اولین نکته ای که برای هزینه ویزای تحصیلی نروژ بایست ذکر کرد این است که این هزینه در همان زمان مراجعه به وب سایت سفارت یا کنسولگری نروژ و ارسال مدارک مورد نیاز به صورت آنلاین و از طریق بکارگیری ویزا کارت یا مستر کارت قابل پرداخت می باشد و حتماً نیازی به مراجعه حضوری نمی باشد. در صورتی که فردی بخواهد به صورت حضوری درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری نروژ تحویل دهد و وجه مربوطه را نیز همان جا پرداخت نماید، بایست رسید اصلی پرداخت را به دیگر مدارک درخواست خود ضمیمه نماید و سپس مدارک را تحویل دهد. در صورت پشیمانی متقاضی از دریافت ویزای تحصیلی نروژ و درخواست جهت بازپرداخت وجه خود بایست با سفارت یا کنسولگری نروژ تماس گرفته و از شرایط آگاهی یابد.

هزینه درخواست برای یک دوره آموزشی مرتبط با نحوه تصمیم گیری میزان هزینه سفارتخانه، پلیس و UDI برای پردازش برنامه آموزشی تعیین می گردد. در برخی موارد علاوه بر موارد ذکر شده، هزینه های غیر مستقیمی همچون هزینه های مدیریتی، عملیات عمومی و فناوری اطلاعات نیز از متقاضی اخذ می شوند. در نهایت، پس از ارزیابی هزینه های لازم قابل پرداخت برای درخواست ویزای تحصیلی نروژ، سیستم آموزشی و اطلاع رسانی سراسری نروژ مجدداً به تخمین و ارزیابی نهایی می پردازد و پس از بررسی دوره و مقطع انتخابی متقاضی تعیین می کند که وی چقدر بایست پرداخت کند تا وی مجبور به پرداخت هزینه های مازاد غیر ضروری نشود.

هزینه ویزای تحصیلی نروژ

هزینه ویزای تحصیلی نروژ

بر اساس توضیحات فوق هزینه کلی و میانگین لحاظ شده برای دریافت ویزای تحصیلی مبلغی حدود 4.900 کرون نروژ برای متقاضیان بالای 18 سال، 8.400 کرون نروژ برای متقاضیان زیر 18 سال (جهت اثبات رضایت والدین) و حدود 4.900 کرون نروژ برای دیگر محققان و پژوهشگران مقاطع تحصیلات تکمیلی لحاظ شده است. شایان ذکر است که هزینه های فوق حدودی تخمین زده شده اند و تنها در صورتی متقاضی می تواند از جزئیات دقیق هزینه های پرداختی مورد نیاز ویزای تحصیلی خود آگاهی یابد که دوره و مقطع آموزشی خود را انتخاب کرده و درخواست خود را جهت بررسی و کارشناسی ارسال کرده باشد.

دانشگاه های معتبر نروژ

نروژ از جمله کشورهای اروپایی است که دانشگاه های معتبر با رتبه بندی جهانی بسیار بالا و حائز اهمیتی را دارد. بنابر این نروژ یک کشور بسیار محبوب برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود که دانشجویان در آن می توانند علاوه بر برخورداری از یک سیستم آموزشی بسیار با کیفیت از سطح زندگی مدرن و نیز طبیعت بکر و دست نخورده آن برخوردار شوند. می توان اذعان کرد که هزینه های زندگی در نروژ از هزینه های تحصیلی آن به مراتب بالاتر است و این شاید خود دلیل خوبی برای ترغیب شهروندان به سیستم آموزشی باشد.

برای کشور کوچکی همچون نروژ با جمعیتی حدود 5 میلیون نفر، رسیدن به مقام های قابل قبول و بالایی در رده بندی دانشگاهی خود یک رکورد محسوب می شود. برترین و مشهورترین دانشگاه نروژ دانشگاه اسلو است که در بین 100 موسسه برتر دنیا قرار دارد. همچنین دانشگاه برگن و علوم و فناوری نروژ (NTNU) نیز در رقابتی نزدیک با دانشگاه اسلو قرار دارند. بر این اساس در اینجا به ترتیب به ذکر نام و رتبه بندی برترین دانشگاه های نروژ پرداخته می شود.

دانشگاه های معتبر نروژ

دانشگاه های معتبر نروژ

رتبه بندی جهانی QS از مهم ترین رتبه بندی های جهانی است که به عملکرد دانشگاهی بسیار متکی است و از بیش از هزاران دانشگاه در سراسر جهان در مورد شهرت و عوامل زمینه ساز اعتبار یک دانشگاه سوال می پرسد. رتبه بندی کلی بر اساس آمار گردآوری شده (که شامل کیفیت تدریس، تعالی تحقیق و تأثیر تحقیقات از طریق استنادها در دیگر دانشگاه ها) به هر دانشگاه اختصاص داده می شود. رتبه بندی علمی ARWU، توسط دانشگاه شانگهای جیو تانگ چین لحاظ شده است و بر روی نتیجه عملکرد و کیفیت تحقیقات انجام شده (به عنوان مثال تعداد مقالات منتشر شده و استناد شده، تعداد کارمندان، تعداد فارغ التحصیلان برنده جایزه نوبل یا مدال گیرنده) تمرکز دارد. برای اطلاع از شرایط تحصیل در نروژ بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *