ویزای تحصیلی چین

تحصیل در بلژیک
مهر ۱۵, ۱۳۹۸
بورسیه تحصیلی چین
بورسیه تحصیلی چین
مهر ۱۷, ۱۳۹۸
ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی چین

شهروندان کشورهایی همچون آلبانی، بوسنی، بلغارستان، مالدیو، مایکرونزیا، پاکستان، اسلوانی، جمهوری مونترو نیازی به پرداخت هیچگونه مبلغی جهت صدور ویزای تحصیلی چین ندارند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید ادامه مقاله را که مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه آن را تهیه کرده اند مطالعه کنید.

شرایط ویزای تحصیلی چین

جهت درخواست ویزای تحصیلی جهت تحصیل در چین، می بایست یک فرم درخواستی را به همراه عکس رنگی که اخیراً گرفته شده است، تکمیل کرده و با گذرنامه دارای اعتبار مکفی و نیز به همراه سایر مدارک پشتیبان به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری چین که مسئولیت منطقه محل اقامت شماست ارسال کنید. به طور کلی، شرایط اخذ ویزای تحصیلی چین به ترتیب به صورت زیر می باشد:

در ابتدا می بایست با مراجعه به وب سایت سفارت و کنسولگری چین بررسی کرد که کشور و ملیتی که متعلق بدان هستید برای ورود به کشور چین نیاز به اخذ ویزا می باشد یا خیر، پس از مشخص کردن هدف خود از عزیمت به کشور چین به قصد تحصیل می بایست از شرایط و قوانین مربوط به اخذ این نوع ویزا نیز آگاهی پیدا کرد. تهیه و گردآوری کلیه اسناد و مدارک مورد نیاز مرحله بعدی است که شامل مدارکی همچون:

 • اصل و کپی گذرنامه، لازم به ذکر است که گذرنامه فرد می بایست دارای صفحات خالی با حداقل 6 ماه اعتبار باشد.
 • فرم درخواست ویزا
 • عکس پرسنلی اخیراً گرفته شده
 • فرم های مربوط به تحصیل تکمیل شده و غیره می باشد.

پس از طی کردن کلیه مراحل فوق و گردآوری مدارک مربوطه، لازم است که یا خود متقاضی و یا نماینده وی با در دست داشتن تمامی اسناد و مدارک تعیین شده به صورت حضوری به سفارت یا کنسولگری چین مراجعه کند. معمولاً زمان پردازش به پرونده هر فرد متقاضی 4 روز کاری به طول می انجامد، که در صورت تعجیل با پرداخت هزینه ای اضافی تر می توان این مدت زمان را کمتر کرد. در آخر پس از پرداخت کلیه هزینه های لازم لحاظ شده جهت اخذ ویزای تحصیلی، می توان آن را دریافت کرده و به راحتی به کشور چین عزیمت کرد.

مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی چین

اولین موردی که برای دریافت ویزای تحصیلی چین می بایست مد نظر قرار داد این است که فرم درخواست را به صورت کامل و با بیان مطالب درست تکمیل کرد. جهت دریافت ویزای تحصیلی مدارک زیر مورد نیاز می باشند:

 • آخرین موقعیت و مدرک تحصیلی با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی چین
 • بیان هدف و انگیزه نامه از انتخاب کشور چین به عنوان مقصد برای تحصیل
 • ارائه نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های چین با ذکر مقطع مورد نظر که مشخص کند فرد متقاضی تا چه مدت حق ماندن در کشور چین را دارد.
 • ذکر تاریخ ورود به کشور چین، یا بهتر از آن ارائه بلیط سفر که برای افسر مربوطه محرز شود تاریخ ورود فرد به کشور چین زودتر از موعد صدور ویزای وی نمی باشد و با یکدیگر مطابقت دارند.
 • مشخص کردن محل اقامت خود در مدت زمان استقرار در کشور چین جهت تحصیل
 • در فرم تکمیلی در قسمتی از آن سؤالات مازادی وجود دارد که می بایست با دقت کامل به آنها پاسخ داد، همانند سؤالات مربوط به هزینه های اضافی، تاریخ صدور یا رد ویزای تحصیلی، سوابق کیفری، بیماری ها و غیره
مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی چین

مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی چین

در پاسخ به موارد بالا می بایست دقت لازم به عمل آید چرا که هر زمان مشخص شود اطلاعات فرد با حقیقت مغایرت دارند در هر سطحی از تحصیل که باشد، رد می شود. نکته آخر اینکه تنها به فرم ها و تقاضاهایی پاسخ داده می شود که به صورت آنلاین ثبت نام صورت گرفته باشد و پس از آن چاپ شده باشند. همچنین چاپ فرم تکمیل شده در روی یک کاغذ به صورت پشت و رو قابل پذیرش نمی باشد؛ و لازم است که تمامی امضاها و تاریخ های مورد نظر ذکر شده به صورت دستی تهیه شده باشند.

هزینه ویزای تحصیلی چین

هزینه ویزای چین برای ملیت های متفاوت می تواند متغیر و حتی گاهی بسیار بالا باشد. بنابراین قبل از هرگونه اقدامی بهتر است که از هزینه مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی چین با توجه به کشور مبدأ خود آگاهی پیدا کرد. به عنوان مثال، هزینه اخذ ویزای تحصیلی برای شهروندان آمریکایی حدود 140 دلار و برای دیگر شهروندان بین المللی مبلغی بین 90 – 30 دلار می شود. به طور معمول، لازم است که هنگام درخواست ویزای خود این هزینه نیز پرداخت شود، اما برخی مناطق نیز هستند که در زمان صدور ویزا نیاز به پرداخت این هزینه می باشد.

در اکثر کشورها، کنسولگری یا سفارت چین مبلغ مورد نیاز را با توجه به تعداد ویزاهای صادر شده در یک سال برای هر کشور تعیین می کند؛ به عبارت دیگر، هزینه مورد نیاز پرداختی برای ویزای تحصیلی هر کشور با توجه به تعداد ورودی های آن کشور به چین در نظر گرفته می شود. اما برای کشورهایی همچون آمریکا، کانادا و انگلستان یک مبلغ مشخص در نظر گرفته شده است که تغییر نمی کند و تنها مبلغ پرداختی برای ارائه خدمات می تواند متغیر باشد.

هزینه ویزای تحصیلی چین

هزینه ویزای تحصیلی چین

در حالت کلی، چنانچه هزینه صدور ویزا برای شهروند بین المللی به ازای هر یک نفر 730 یورو باشد، برای هر دو نفر این مبلغ به حدود 1.100 یورو می رسد که در برخی موارد مانند کشور روسیه این مبلغ از 3300 روبل به 6600 روبل می رسد. در نتیجه هزینه تحصیل در کشوری همچون چین می تواند برای برخی ملیت ها بسیار بالا و گران و برای برخی دیگر مناسب و یا حتی ارزان باشد. همچنین هزینه صدور ویزا با توجه به محلی که توسط فرد متقاضی پرداخت می شود (از کشور خود یا کشور چین) می تواند متفاوت و متغیر باشد.

شرایط ویزای همراه در چین

جهت دریافت هر یک از ویزاهای چین (همچنین ویزاهای هنگ کنگ و ماکائو) می بایست به وب سایت مرکز خدمات درخواست ویزای چین مراجعه کرد. به طور کلی، ویزای همراه برای کسانی می باشد که قصد عزیمت به کشور چین با خانواده خود را دارند، این ویزا برای افراد زیر صادر می شود:

 • ویزای همراه برای همراهان کودکان کمتر از 14 سال یا افراد مسن بیشتر از 70 سال که به حمایت و پشتیبانی نیاز دارند.
 • برای رئیس دولت و اعضای خانواده و هر یک از همراهان وی
 • کسانی که واجد شرایط ویزای دیپلماتیک، خدماتی یا سیاسی باشند.
 • برای اعضای سمت های دیپلماتیک و کنسولگری در کشور چین و همسران، والدین و فرزندان خردسالشان
 • برای کسانی که با گذرنامه معتبر خود به مدت 5 سال در کشور چین اقامت داشته اند.

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزا به شرح ذیل می باشد:

 • تکمیل فرم درخواست به صورت کاملاً آنلاین
 • ثبت قرار ملاقات به صورت آنلاین جهت مراجعه به سفارت چین و انجام مصاحبه
 • ارائه یک گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • فرم درخواست ویزا با دیگر مدارک مربوطه و ضمیمه شده
 • چند قطعه عکس پرسنلی که اخیراً و به صورت پشت سفید تهیه شده باشند.
 • ارائه سند و مدرکی جهت دارا بودن مجوز اقامت چین به صورت قانونی
 • در صورت وجود سفر به چین در گذشته ارائه کپی پاسپورت قبل
 • مدارکی دال بر عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه
 • مدارک حمایتی و نسبت فامیلی یا آشنایی با فردی که قصد همراهی وی را در کشور چین دارید.

اگر قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را دارید اما اطلاعات این مقاله در خصوص درخواست ویزای تحصیلی برای شما کامل نبود، بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه در ارتباط باشید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *