ویزای تحصیلی کانادا 2020

کار در لهستان
کار در لهستان
اسفند ۱۷, ۱۳۹۸
تحصیل در چین بدون مدرک زبان
تحصیل در چین بدون مدرک زبان
اسفند ۲۱, ۱۳۹۸
ویزای تحصیلی کانادا 2020

ویزای تحصیلی کانادا 2020

سیستم آموزشی کانادا به دلیل کیفیت بسیار بالای ارائه شده توسط موسسات آموزشی اش، شهرت جهانی دارد. با این حال، در عرصه بازار کار و اقتصاد جهانی، جوانانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند می بایست مهارت های مختلفی را توسعه دهند. در این نوشته مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه اطلاعات مفیدی را در خصوص ویزای تحصیلی کانادا 2020 برای شما عزیزان بازگو کرده اند، چرا که قبل از هرگونه اقدام برای تحصیل در این کشور دانستن جزئیاتی در خصوص ویزای تحصیلی ضروری است.

شرایط ویزای تحصیلی کانادا 2020

مراحل درخواست ویزای دانشجویی برای کانادا با دریافت مجوز پذیرش از یکی از بهترین دانشگاه های کانادا آغاز می شود، که پس از آنکه فرد برای تحصیل در دانشگاه یا موسسه مورد نظر انتخاب شود، نیاز به ارائه مجوز قانونی برای ورود به کانادا و تحصیل در آن کشور دارد. از جمله شرایط و مراحلی که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا در سال 2020 وضع شده و بایست رعایت شوند به شرح ذیل می باشند:

 • اولین مرحله تهیه و گردآوری اسناد لازم همچون کپی نامه پذیرش، نسخه پزشکی در تأیید سلامت فرد متقاضی، مدارکی جهت اثبات دارا بودن سرمایه لازم برای اقامت کانادا، پرداخت شهریه دانشگاه حداقل برای سال اول، ارائه مدرک معتبر بین المللی زبان همچون آیلتس، و دیگر مدارک شناسایی معتبر می باشد.
 • همچنین به همراه ارائه و یا ارسال مدارک بایست هزینه درخواست ویزا که مبلغی حدود 150 دلار کانادا می شود را نیز پرداخت کرد.
 • پس از آن متقاضی می بایست در وب سایت مربوط به تحصیل در کانادا بنام DLI ثبت نام کند و در آنجا با ارائه مدارک مکفی صلاحیت خود را اثبات نماید. مدارکی همچون استطاعت مالی مکفی داشتن، عدم سابقه کیفری، برخورداری از سلامتی کامل، تعهد به بازگشت به کشور خود پس از فراغت از تحصیل، انگیزه نامه

درخواست می تواند بدون مراجعه حضوری و به صورت آنلاین صورت گیرد و فرم های مربوطه نیز بایست تکمیل شده و به همراه مدارک اصلی ارائه شوند. پس از ثبت نام اولیه و ثبت ایمیل خود، متقابلاً یک ایمیل را از واحد مربوطه دریافت می کنید که یک حساب کاربری را به متقاضی ارائه داده است. فرد می تواند با مراجعه به پنل کاربری خود تمامی مدارک لازم را ارسال کرده و اصلاحات مورد نیاز را صورت دهد. همچنین تمامی روند درخواست تا پذیرش فرد متقاضی از طریق همین پنل به وی اطلاع رسانی می شود.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا 2020

هزینه اخذ ویزای دانشجویی یا تحصیلی کانادا با توجه به شرایط هر کشور و ملیت فرد متقاضی می تواند متغیر باشد. به عنوان مثال، فردی که سفارت کانادا در کشورش نیست و نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری کانادا در یکی از کشورهای همسایه می باشد، علاوه بر هزینه لازم برای دریافت ویزای تحصیلی خود بایست خرج و مخارج مربوط به تردد و اقامت موقت را نیز لحاظ کند. به طور کلی، تقاضای مجوز تحصیل در کانادا 2020 حدود 150 دلار می باشد. علاوه بر آن، برای اثبات استطاعت مالی اولیه در تأمین هزینه های مربوط به تحصیل در کانادا در بدو ورود بایست به همراه این مبلغ، هزینه ای اضافی حدود 10.000 دلار کانادا نیز به عنوان شهریه مورد نیاز برای دو ترم (یک سال اول) تحصیلی در کانادا را ارائه دهد.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا 2020

هزینه ویزای تحصیلی کانادا 2020

البته این هزینه باز هم با توجه به انتخاب منطقه و شهر مورد نظر فرد می تواند متغیر باشد. به عنوان مثال، برای تحصیل در یکی از دانشگاه های شهر کبک نیاز به ارائه مبلغی حدود 11.000 دلار برای شهریه یک ساله دانشگاه می باشد. همچنین هزینه قابل پرداخت برای دانشجویان مجرد و متأهل متفاوت است و دانشجویان متأهل بایست هزینه ای را نیز برای حمایت از همسر خود به صورت جداگانه و اضافی پرداخت نمایند تا بر اساس آن ثابت کنند که توانایی پرداخت خرج و مخارج خود و همسرشان را دارند. بدین ترتیب، هزینه مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا بر اساس آخرین آمار اعلام شده سال 2020، پرداخت 150 دلار کانادا به ازای هر فرد می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا 2020

به محض دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر، مرحله بعدی اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی می باشد که بایست بلافاصله صورت گیرد تا زمان از دست نرود. از جمله مدارک اولیه ای که فرد بایست برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا آماده کرده و ارائه دهد به شرح ذیل می باشند:

 • ارائه نامه پذیرش از سوی دانشگاه مورد نظر کانادا که توسط دولت کانادا به رسمیت شناخته شود.
 • مدارکی مستدل بر اثبات توانایی مالی مکفی داشتن برای حمایت مالی خود (خرج و مخارج تحصیلی و زندگی) حین تحصیل در کانادا
 • ارائه مدرکی جهت اثبات عدم سوئ پیشینه و سابقه کیفری
 • ارائه مدرک پزشکی معتبر در تأیید صحت و سلامتی فرد حین ورود به کانادا؛ در صورتی که دولت کانادا تشخیص دهد، فرد می بایست در معاینات پزشکی کانادا نیز شرکت کند.
 • فرم درخواست تکمیل شده با هدف درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه گذرنامه معتبر فرد که تاریخ اعتبار مکفی داشته باشد.
 • دو قطعه عکس اخیر متقاضی در ابعاد عکس گذرنامه با درج مشخصات نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره گذرنامه در پشت آن
 • ارائه مدارک مالی معتبر مبلغی حدود 11.000 – 10.000 دلار کانادا را برای هر سال زندگی در کانادا شامل می شود.
 • در صورتی که متقاضی، قصد تحصیل در کبک کانادا را داشته باشد علاوه بر مدرک معتبر انگلیسی (آیلتس یا تافل)، نیاز به ارائه مدرک معتبر فرانسه نیز دارد.
 • همچنین به همراه ارائه کلیه مدارک و اسناد لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، نیاز به پرداخت مبلغی برای صدور ویزا به حدود 150 دلار کانادا می باشد.
مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا 2020

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا 2020

شرایط تحصیل در کانادا 2020

از جمله شرایط اصلی تحصیل در کانادا که انتخاب دانشجویان بر اساس آن اولویت بندی می شود تسلط در بیش از یک یا دو زبان بین المللی می باشد. انتخاب زبان مورد نیاز آموزش با توجه به گرایش انتخابی و شهر انتخابی فرد از اولویت هایی است که بایست مد نظر قرار گیرد. معمولاً در اکثر مناطق کانادا (اگرچه به زبان ها و گویش های گوناگونی صحبت می شود) دو زبان اصلی ارائه شده آن زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد. همچنین متقاضی می بایست خود را با فرهنگ آن کشور وفق داده و مهارت های بین فرهنگی را بیاموزد. مهارت هایی که طی تجارب بین المللی همچون مسافرت، تحصیل و کار در خارج از کشور قابل دسترسی است.

انتخاب دانشگاه متناسب با علایق و امکانات فرد متقاضی در اولویت قرار دارد. چرا که بر اساس آن فرد می تواند دانشگاهی را برگزیند که با بودجه اش همخوانی داشته باشد. و نیز مدارک مورد نیاز را بتواند ارائه کند. شاید بتوان اذعان کرد که یکی از شرایط اصلی انتخاب دانشگاه توسط متقاضی، آگاهی کامل درباره وضعیت آب و هوایی منطقه مورد نظر و انتخابی وی باشد. همچنین بایست ساعات کاری، تعطیلات، زبان مورد نیاز و دیگر موارد کلی را راجع به منطقه انتخابی بررسی کرد تا پس از عزیمت به کانادا دچار مشکل نشود. بهترین گزینه جهت مهاجرت، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می باشد که در این خصوص بهتر است با مشاورین ارشد موسسه ماهان دانش پارسه در تماس باشید، تا به صورت کامل شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *