کار در استرالیا

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان
اسفند ۱۲, ۱۳۹۸
مهاجرت به سوئد 2020
مهاجرت به سوئد 2020
اسفند ۱۴, ۱۳۹۸
کار در استرالیا

کار در استرالیا

در خصوص مواردی همچون کار در استرالیا ارائه مدارک تحصیلی، مهارتی یا تجربیات شغلی مرتبط با شغل درخواستی در هنگام درخواست ویزا می تواند سبب راهنمایی بهتر مأمور صدور ویزا به فرد شده و حتی کار مرتبط نیز به وی پیشنهاد شود. در تمامی مراحل درخواست تا ثبت مدارک برای اخذ ویزای کار مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه همراه شما خواهند بود.

شرایط کار در استرالیا

شرایط کار استرالیا یکی از بهترین شرایط کاری در جهان به حساب می آید. کمک به استانداردهای بالا نشان دهنده این واقعیت است که روابط صنعتی استرالیا با داشتن تعداد بالای عضویت در اتحادیه و یک سیستم منظم و مصالحه اجباری فدرال محور، باز هم از طریق کنترل دولت مشخص می شود. بر اساس دفتر آمار استرالیا، متوسط درآمد در کل استرالیا یکی می باشد که بنا به سختی و ساعات کار می تواند مقدار آن تغییر کند. شهرهای کل کشور و منطقه ای عمدتاً کوچکتر و به طور گسترده ای از هم تفکیک می شوند.

زندگی در یک شهر کوچک به مراتب آرام تر و کم هزینه تر از زندگی در شهرهای بزرگ استرالیا می باشد. شرایط کار استرالیا توسط قوانین دولت فدرال، توافق نامه های محل کار، پاداش و ساعات کاری و قراردادها تنظیم می شود. همچنین استاندارد حقوق و دستمزد استرالیا از روی حداقل ساعات کاری و حداقل مرخصی کارمندان تعیین می شود. در حال حاضر متوسط هفته کار در استرالیا از روز دوشنبه تا جمعه می باشد و به عبارت دیگر، تعداد ساعات کار هفتگی در استرالیا 36 ساعت می شود. اما این روند برای تمامی مشاغل قطعیت ندارد و در حرفه ها و صنایع متفاوت می تواند متغیر باشد.

ساعات کاری یک روز استاندارد کاری برای مشاغل تجاری عادی معمولاً از 7 صبح تا 3:30 بعد از ظهر می باشد، در حالی که ساعات کار بیشتر دفاتر و مشاغل دیگر از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد. البته زمان استراحت نیز در هنگام صرف وعده های غذایی لحاظ می شود. پرداخت اضافه کاری بر اساس تعداد ساعات کاری هر فرد صورت می گیرد و برخی مشمول پاداش نیز می شوند. میانگین سن بازنشستگی برای استرالیایی ها 57 سال لحاظ شده است اما تا 65 – 60 سالگی اغلب آنها مشغول به کار می باشند. سطح بالایی در زبان انگلیسی نیز از دیگر شرایط لازم برای استخدام یک فرد خارجی می باشد.

شرایط اخذ ویزای کاری استرالیا

اخذ ویزای کار استرالیا فرصت خوبی برای کسانی است که به قصد تجارت و کار به استرالیا عزیمت می کنند. چرا که پس از طی کردن چند سال زندگی در استرالیا، اخذ اقامت دائم کاری ساده می شود. از کسانی که در جریان تجارت در استرالیا اقدام به یک طرح نوآورانه و جدید در صنعت کسب و کار استرالیا کنند، استقبال نیز می شود. برای اخذ ویزای کاری استرالیا می توان با هدف ایجاد یک تجارت یا شغل جدید، در راستای ایجاد و حفظ سرمایه های موثر در استرالیا در یک فعالیت کارآمد کارآفرینی اقدام کرد. کارگران ماهر و تجار علاقمند به مهاجرت به استرالیا می توانند با ارسال درخواست خود از طریق وب سایت SkillSellect برای اخذ ویزای کاری مهارت خود اقدام نمایند.

شرایط اخذ ویزای کاری استرالیا

شرایط اخذ ویزای کاری استرالیا

تمامی جزئیات و اطلاعات در مورد نحوه درخواست ویزای کار، در وب سایت وزارت امور خارجه استرالیا آمده است. حتی اطلاعاتی درباره نیاز به مشاغل خاص، مجوزهای مورد نیاز و نیاز به ثبت و اشتغال در هر منطقه ای در وب سایت وزارت امور خارجه بر اساس آخرین تحلیل های بدست آمده آمده اند. پزشکان علاقمند به کار در استرالیا می توانند از طریق وب سایت مخصوص خود با عنوان DoctorConnect اقدام به ثبت نام برای اخذ ویزا نمایند. کسانی که با هدف راه اندازی مشاغل کوچک و موقت قصد اخذ ویزای کار استرالیا را دارند، ویزای کار موقت نیز دریافت می کنند. به عبارت دیگر، آنها پس از ورود به استرالیا تا مدت زمان خاصی می توانند برای هدف خود تلاش کنند و در صورتی که موعد انقضای ویزای آنها برسد، بایست خاک استرالیا را ترک کنند.

میزان حقوق و درآمد در استرالیا

اداره آمار استرالیا (ABS) میانگین گزارش درآمد هفتگی خود را در ابتدای هر سال جدید اعلام می کند. طبق آخرین گزارشات به دست آمده میانگین درآمد هفتگی تعیین شده توسط این اداره آمار، معادل ارزش دستمزد پرداخت شده توسط کارفرما برای مدتی معین می باشد. بر این اساس هم تعداد ساعات کاری و هم مبلغ پرداختی محاسبه شده و با مقایسه ارزش آنها با یکدیگر پرداخت صورت می گیرد. طبق آمار ABS، متوسط درآمد هفتگی معمولی برای بزرگسالان که به صورت تمام وقت مشغول به کار می باشند مبلغی حدود 1.634 دلار می باشد.

آمار به دست آمده نشان می دهند که متوسط درآمد کار تمام وقت طی شش ماه برابر با 27 دلار (1.7 %) و 48 دلار در طول سال (3.0 %) نسبت به سال قبل افزایش یافته است. با به دست آوردن میانگین درآمد هفتگی و ضرب آن در 52 می توان میانگین دستمزد سالانه استرالیا را برای هر فرد محاسبه کرد. بر این اساس متوسط دستمزد هفتگی استرالیا برابر با: 1.634 دلار و متوسط دستمزد سالانه استرالیا برابر با: 84.968 دلار خواهد بود.

همچنین گزارشات ABS اعداد و ارقام مربوط به حقوق را برای هر جنسیت تفکیک می کنند. بدین ترتیب میانگین درآمد هفتگی کار تمام وقت برای مردان معادل 1726.30 دلار و برای زنان 1484.80 دلار تعیین شده است. در برخی مشاغل خاص که نیاز به نیروی خانم می باشد این امر برعکس می شود. بر اساس تعیین دستمزد هر ایالت متوسط درآمد تمام وقت به دست آمده تمامی ایالت ها مبلغی حدود 1.811 دلار تعیین شده است. اما همچنان متوسط درآمد هفتگی برای هر ایالت نیز به طور جداگانه محاسبه شده است. در این آمار کمترین میزان درآمد تعیین شده مربوط به ایالت کوئینزلند می باشد که حدود 1052.82 دلار تعیین شده است.

ساعات کاری در استرالیا

ساعات کاری در یک هفته استاندارد (بدون تعطیلی) در استرالیا حدود 38 ساعت و روزهای کاری از دوشنبه تا جمعه تعیین شده اند. بیش از این مدت کار کردن به عنوان اضافه کاری محسوب می شود. در بسیاری از مکان های کاری، سیستم کاری بر این اساس شکل گرفته است که طی چهار هفته، با روزی 8 ساعت کار در روز، در هر روز حدود 0.4 ساعت برای هر فرد به عنوان اضافه کاری ذخیره می شود و پس از طی شدن بیست روز کاری، یک روز کامل به آنها به عنوان پاداش تعطیلی داده می شود.

ساعات کاری در استرالیا

ساعات کاری در استرالیا

حق بیمه برای بیشتر مشاغل به صورت 1.5 برابر ساعات کاری در نظر گرفته می شود اما برای مشاغل مربوط به صنعت و معدن 2 ساعت در نظر گرفته می شود. برخی از مشاغل از کارمندان خود می خواهند که کل هفته را به کار مشغول شوند که این شامل شنبه و یکشنبه (روزهای تعطیل) نیز می شود. بدین ترتیب در هنگام محاسبه دستمزد، به روزهای تعطیل دستمزدی معادل دو برابر روزهای عادی تعلق می گیرد.

در برخی از مشاغل نیز کارمندان در آخر هفته حق دارند از استراحت اضافه بر سازمان بهره مند شوند که البته این امر بستگی به انجام شدن کار شرکت به موقع دارد. تقریباً در تمامی مشاغل یک کارمند نبایست بیشتر از پنج ساعت به طور مستمر کار کند و حق استفاده از تایم استراحت که همان تایم وعده غذایی می شود را دارد. برخی از مشاغل نیز به کارمندان خود اجازه استفاده از میان وعده هایی همچون صبحانه یا نوشیدنی را می دهند که این موارد جز استراحت مازاد آنها محسوب می شوند.

شرایط سرمایه گذاری در استرالیا

استرالیا در سال 2018 رتبه هشتم اقتصاد برتر جهان را از آن خود کرد، تا ثابت کند که میزان ورود مستقیم به سرمایه داری به 43 % و به میزان 60 میلیارد دلار رسیده است. پورتال جدید برنامه های سرمایه گذاری در استرالیا به صورت آنلاین ایجاد شده است که روند سرمایه گذاری خارجی را تسهیل می بخشد. در حال حاضر شرکت های بین المللی بسیاری در استرالیا وجود دارند که عمده کارهای آنها به بخش های معدن، تولید، مالی و بیمه، املاک و مستغلات و تجارت محوری می پردازد. در حال حاضر نیز بخش خدمات توجه سرمایه گذاران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است.

اخیراً دولت استرالیا با ساده سازی آیین نامه و قوانین موجود، سلسله تغییراتی را در چارچوب سرمایه گذاری خارجی خود ایجاد کرده است. قوانین جدید بر پایه اطمینان از ارزیابی مناسب از سرمایه گذاری خارجی و منافع ملی در نظر گرفته شده اند. این رویکرد انعطاف پذیر نسبت به قوانین سخت و سریع ترجیح داده می شود، زیرا دولت معتقد است قوانین سفت و سخت که منافع یک طبقه از سرمایه گذاری ها را منع کند، می تواند جلوی سرمایه گذاری های ارزشمند را بگیرد. از جمله شرایط سرمایه گذاری جدید لحاظ شده همچون:

  • مبلغ سرمایه گذاری مشخص به ارزش 60 میلیون دلار که در آن درصد تولید ناخالص داخلی نیز بایست لحاظ شود.
  • سرمایه گذاری بایست در جهت رشد فزاینده سیستم سرمایه گذاری استرالیا باشد و محیط کسب و کار باثباتی را ایجاد کند.
  • کیفیت کار ارائه شده بایست خوب و مناسب و همگام با زیر ساخت های تجاری باشد.
  • بدهی یک شرکت پس از محاسبه سالیانه بایست کم باشد و مالیات وضع شده ملزوماً باید پرداخت شده باشد.

همچنین دیگر مدارک اولیه شامل گذرنامه، شناسنامه، حساب بانکی، اجاره محل سکونت و غیره نیز از ملزوماتی است که برای اخذ مجوز سرمایه گذاری می بایست در ابتدای کار ارائه شوند. در خصوص خدمات و تجارت دیجیتال در استرالیا و همچنین مواردی از این دست بهتر است که با مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه ارتباط داشته تا در این مسیر شما عزیزان را یاری رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *