کار در سوئد

زندگی در ایتالیا
تیر ۱۹, ۱۳۹۸
تحصیل رایگان در اتریش
تیر ۱۹, ۱۳۹۸
کار در سوئد

کار در سوئد

اتحادیه های صنفی نقش مهمی در شکل دادن مقررات بازار کار در سوئد ایفا می کنند، حدود 70 درصد از تمام کارگران سوئد وابسته به یک اتحادیه تجاری هستند. این اتحادیه ها، کمک و پشتیبانی به اعضای خود را ارائه می دهد که در این مقاله مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه اطلاعات مفیدی را در این زمینه برای شما عزیزان بازگو کرده اند.

شرایط کار در سوئد

به عنوان یک کارمند در سوئد، می توانید حقوق کارمندی قوی و شرایط اشتغال مناسب را انتظار داشته باشید. مشاغل در سوئد می توانند دائمی یا موقت باشند، قراردادهای دائمی اول اغلب به مدت سه تا شش ماه به صورت آزمایشی می باشند. هنگامی که یک قرارداد دائمی دارید، تنها زمانی کارفرمای شما می تواند آن را متوقف کند که شما اشتباهات یا شرایط خاصی را به وجود آورید. یک سوئدی متوسط ​ سالانه 1،644 ساعت کار می کند، همه کارگران در سوئد حق دارند حداقل 25 روز تعطیلات با حقوق در سال داشته باشند.

سوئد شرایط بسیار خوبی برای مرخصی والدین دارد، والدینی که دارای شماره ملی سوئدی هستند و در آژانس بیمه اجتماعی سوئد (Försäkringskassan) ثبت نام کرده اند 480 روز مرخصی با حقوق (تا 80٪ از حقوق و دستمزد قبلی خود) برای هر کودک خواهند داشت. هنگامی که شما به علت بیماری قادر به کار نیستید، مرخصی با حقوق را از کارفرمای خود دریافت می کنید.

اولین روز بیمار شما بدون حقوق است، اما بعد از آن شما تا 80٪ از حقوق خود را دریافت خواهید کرد. اگر بیماری شما بیش از 14 روز طول بکشد شما باید با اداره بیمه اجتماعی سوئدی تماس بگیرید و برای مزایای بیمار درخواست کنید. سوئد در رتبه دوم و سوم در جهان برای امنیت شغلی و تعادل کار و زندگی رتبه بندی شده است.

مزایای کار در سوئد

سوئد دارای حداقل دستمزد قانونی نیست. با این حال، دستمزد معمولا توسط توافقنامه های جمعی بین کارفرمایان و اتحادیه های کارگری تنظیم می شود. حدود 90 درصد از کارگران سوئد، از جمله اعضای غیر اتحادیه، توسط توافقنامه های جمعی محافظت می شوند این توافقنامه ها، دستمزد و شرایط کاری را تنظیم می کند.

مزایای کار در سوئد

مزایای کار در سوئد

اتحادیه های صنفی نقش مهمی در شکل دادن مقررات بازار کار سوئد ایفا می کنند، حدود 70 درصد از تمام کارگران سوئد وابسته به یک اتحادیه تجاری هستند. این اتحادیه ها، کمک و پشتیبانی به اعضای خود را ارائه می دهد و اغلب می توانند اطلاعات خوبی در مورد حقوق و دستمزد در حرفه شما ارائه کنند. آنها همچنین بیمه بیکاری را پردازش می کنند.

سوئد قوانین ضد تبعیض را که بر اساس سن، نژاد جنسیتی، گرایش جنسی، ناتوانی، مذهب یا اعتقادات دیگر می باشند را ممنوع می کند. در محل کار، کارکنان، کارآموزان و دانشجویان در موقعیت کاری این قوانین را تجربه می کنند. مزیت های کار در سوئد:

 • کارگران دارای حق و حقوق قوی هستند.
 • حقوق کارگران یکی از پایه های بازار کار مدرن سوئد است.
 • برابری مهم است.
 • قوانین مبارزه با تبعیض در سوئد تضمین می کند که هر کس حقوق برابری دارد بدون در نظر گرفتن قومیت، مذهب، جنسیت و سن
 • خانواده شما می توانند اجازه اقامت بگیرند.
 • نوآوری بسیار ارزشمند است.
 • اگر در سوئد کار می کنید می توانید بخشی از رشته ی کاری خود را با نوآوری پیشرفت دهید.
 • سیستم رفاهی بسیار مناسب است.
 • علاوه بر حرفه ای که در آن شما تشویق به توسعه شده اید، مزایای اجتماعی در مورد هزینه های مراقبت های بهداشتی، مراقبت از کودکان و یا آموزش فرزندان شامل حال شما می شود.

شرایط اخذ ویزای کار در سوئد

برای آنکه بتوانید ویزا و یا اجازه کار در سوئد را بدست آورید باید یک شغل به شما پیشنهاد شده باشد. به شما باید یک موقعیت ارائه داده شده باشد که شما را قادر سازد از خودتان حمایت مالی کنید. به منظور رفع این نیاز، شما نیاز به کاری دارید که حداقل منجر به دستمزد 13،000 SEK در هر ماه شود. کارفرمایی داشته باشید که قصد ارائه بیمه برای سلامتی، زندگی، اشتغال و حقوق بازنشستگی را در زمانی که شروع به کار می کنید داشته باشد.

قاعده اصلی این است که قبل از ورود به سوئد بایستی درخواست مجوز کار را بدهید. در صورت درخواست آنلاین، دستورالعمل های مشخص در مورد چگونگی پر کردن درخواست خود و آنچه که باید ارسال کنید، داده می شود. این باعث می شود که شما به درستی عمل کنید و شانس خود را برای تصمیم سریع افزایش دهید. برای کسب مجوز کار، شما باید پیشنهاد کار در سوئد داشته باشید. کارفرمای شما باید حداقل 10 روز قبل از ارائه پیشنهاد اشتغال به شما، در سوئد و اتحادیه اروپا و سوئیس کار خود را به عنوان نیازمندی اعلام کرده باشد.

شرایط اخذ ویزای کار در سوئد

شرایط اخذ ویزای کار در سوئد

شروع روند درخواست ویزای کار با کارفرما است، کارفرمای شما در سوئد درخواست استخدام کار را با تکمیل پیشنهاد استخدام آغاز می کند. کارفرمای شما نیاز به اطلاعات در مورد نام شما، تاریخ تولد، شهروندی، تحصیلات و آدرس ایمیل شما دارد. هنگامی که کارفرمای شما یک پیشنهاد اشتغال را به شما ارائه می دهد، یک ایمیل با اطلاعات در مورد نحوه درخواست مجوز کار دریافت خواهید کرد.

اسناد اسکن شده یا عکس گرفته شده و با درخواست شما ارسال می شود. کپی از صفحات پاسپورت خود که اطلاعات شخصی شما، عکس، امضا، شماره گذرنامه، کشور صدور گذرنامه، مدت اعتبار گذرنامه و اینکه آیا شما مجاز به زندگی در کشورهای غیر از کشور خود هستید، نشان داده می شود. در بیشتر موارد باید هزینه ای پرداخت کنید، شما می توانید این هزینه را با استفاده از ویزا کارت یا مستر کارت پرداخت کنید.

هنگامی که هزینه پرداخت می شود شما درخواست خود را ارائه می دهید. شما و کارفرمای خود یک ایمیل دریافت خواهید کرد که تأییدیه درخواست شما را نشان می دهد. برای آنکه آژانس مهاجرت سوئدی تصمیم گیری درستی در مورد درخواست شما داشته باشد، تمام جزئیات باید کامل و تمام اسناد لازم در اختیارشان باشد. اگر تمام اطلاعات لازم از ابتدا شامل شده باشد این بدان معنی است که زمان پردازش اخذ ویزای شما نسبت به کسری خوردن و تکمیل پرونده در زمان دیگر کوتاه تر خواهد بود.

شرایط کار در سوئد برای مهاجرین

اگر شما فرصتی برای شروع کار در سوئد به عنوان مهاجر دریافت کردید دریغ نکنید، این کشور تجربه کاری در یکی از زیباترین کشورهای اروپایی را به شما می دهد. سوئد در گزارش تحلیلی ​​کارگران مهاجر نشان می دهد که کارگران مهاجر در سوئد در میان قراردادهای کار غیر معمول و کارهای کم هزینه مشغول به کار هستند.

در مقایسه با ساکنین و شهروندان، کارگران مهاجر بیشتر مشاغل موقت دارند، امکانات کمتر برای پیدا کردن کاری دارند که با سطح تحصیلات رسمی آنها منطبق است و بیکاری بالاتر و حقوق پایین دارند. به ویژه افرادی که در آسیا و آفریقا متولد شده اند در آمار بیکاری و اشغال وضعیت مناسبی ندارند.

نکته ی مثبت نیز این است که تفاوت های قابل توجهی در زمان کار یا مرخصی به علت بیماری بین کارگران مهاجر و سوئدی ها وجود ندارد. همچنین، طبق تحقیقات نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد کارکنان متولد شده در خارج از کشور فشار کاری و فشار روانی را به عنوان مشکل کمتری نسبت به کارکنان بومی بیان می کنند، هرچند قرار گرفتن در معرض کارهای شدید به عنوان یک مشکل بزرگتر گزارش شده است.

در سال 2016، متوسط ​​سن بازنشستگی در سوئد 5/64 سال بود. از لحاظ فنی، سوئد دارای دوره زمانی قانونی بازنشستگی نیست، بلکه دارای سن بازنشستگی بین 61 تا 67 سالگی است یک کارگر 61 ساله می تواند شروع به دریافت حقوق بازنشستگی مبتنی بر درآمد خود کند و 67 سال سنی است که فرد حق دارد در آن از کار کردن معاف شود. در دسامبر 2017، دولت اعلام کرد قصد دارد سن ابتدایی بازنشستگی را از 61 به 64 سال افزایش دهد.

مالیات در سوئد

مالیات بر درآمد به طور خودکار از حقوق شما کسر می شود و هر فردی، از جمله همسر شما، به طور جداگانه پرداخت می کند. شما ممکن است از قبل بدانید که مالیات سوئد نسبتا بالا است با این حال، آنها در نهایت آن پول را خرج خود افراد جامعه می کنند. سوئد از پول مالیاتی برای تامین مالی سیستم های بهداشت و درمان و آموزش و پرورش و همچنین حمل و نقل عمومی استفاده می کند.

این اجازه می دهد که ساکنان دسترسی به مدارس عمومی رایگان و ارزان ترین خدمات بهداشتی و دیگر امکانات را داشته باشند. آژانس مالیاتی سوئدی نیز به خوبی مورد اعتماد سوئدی ها هستند و قابل دسترس است، هنگامی که شما شروع به کار در سوئد کنید متوجه خواهید شد که سوئدی ها نسبت به مالیات نگرشی مثبت دارند. اسکات، کلمه سوئدی برای مالیات، همچنین به گنجینه تبدیل شده که نشان دهنده نسبت غیر عادی است که سوئدی ها نسبت به مالیات دارند. اشتغال در سوئد:

 • سوئد دارای یک اقتصاد قوی و رو به رشد است.
 • یک پیشنهاد کتبی برای استخدام و کسب مجوز کار الزامی است.
 • بخش عمومی بزرگترین کارفرما در سوئد است.
 • بازار کار رقابتی است، اما بخش هایی که نیازمند کارگران بیشتری هستند وجود دارد و دولت به اتباع خارجی برای دسترسی به آنها کمک می کند.
 • سوئد بازار کار قوی اما رقابتی دارد.
مالیات در سوئد

مالیات در سوئد

هنگام آماده شدن برای کار در سوئد، باید بدانید که در حالی که اقتصاد دارای بخش های قوی صنعتی است، رقابت می تواند شدید باشد. برخی از بخش ها به خوبی فرصت کاری دارند و تعدادی از سوئدی هایی که بسیار تحصیل کرده هستند و هر ساله فارغ التحصیل می شوند و می خواهند وارد بازار کار شوند نیز از رقبای شما می توانند باشند.

هزینه های زندگی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد بسیار بالا است و استکهلم، پایتخت آن، گران ترین مکان در کشور است. با این حال، نکته ی حائز اهمیت این است که حقوق در استکهلم می تواند بالاتر از سایر نقاط در کشور باشد. هزینه ی مسکن بزرگترین بخش از حقوق و دستمزد مهاجرین در سوئد را شامل می شود، پیش بینی می شود که می تواند حدود 30 درصد باشد.

اکثر سرمایه گذاران به سمت استکهلم هدایت می شوند، مورد مثبت این است که مهاجران در می یابند که حقوقشان در استکهلم علاوه بر دیگر شهر های سوئد، نسبت به کشورهای خودشان نیز بالاتر است. زندگی در حومه استکهلم آسانتر و ارزانتر از درون شهر است و به از آنجا که استانداردهای زندگی در هر دو منطقه بسیار زیاد است، حومه ها نیز گزینه خوبی هستند. بعد از مسکن، کالاهای مختلف مانند غذا و پوشاک بخش بزرگی از هزینه های مهاجرین را شامل می شوند.

هزینه اقامت در سوئد

اقامت در سوئد بسیار گران است اجاره برای یک آپارتمان سه خوابه در محل استقرار در استکهلم می تواند زیاد باشد. با این حال، زمانی که به سمت بقیه شهرها می روید قیمت ها بطور تدریجی کاهش می یابد. حمل و نقل در سوئد به دلیل شبکه عالی حمل و نقل عمومی عالی و گسترده گران است، مهاجرانی که در نزدیکی شهر زندگی می کنند در حالت های عادی مالک ماشین نمی باشند. حمل و نقل عمومی می تواند یک گزینه گران قیمت باشد، اما به طور کلی ارزان تر از داشتن و نگهداری یک ماشین است.

مهاجران می توانند یک کارت سفر SL را خریداری کنند که حمل و نقل عمومی را کمی ارزان تر می کند، این کارت ها از 24 ساعت تا یک هفته اعتبار دارند. کودکان، دانشجویان و شهروندان ارشد اغلب تخفیف دریافت می کنند. هزینه تحصیل در سوئد کم است اگر دانش آموزان در مدرسه دولتی تحصیل کنند. در سوئد، تعداد زیادی از مدارس بین المللی و خصوصی وجود دارد، این می تواند بسیار گران تر از چیزی باشد که بیشتر خانواده ها انتظار دارند.

مورد خوبی که درمورد مالیات بالا در سوئد وجود دارد این است که اکثر نیازهای مراقبت های بهداشتی از سمت دولت حل می شود. درصد زیادی از هزینه داروهای تجویزی و نیازهای پزشکی توسط دولت پرداخت می شود. بازدید از یک پزشک ممکن است نیاز به حداقل هزینه از سوی شما داشته باشد، یا در برخی موارد، حتی زمانی که یک متخصص را می بیند، می تواند رایگان باشد. دیگر هزینه های زندگی در سوئد:

 • بلیط یک طرفه مترو (حمل و نقل محلی) kr 25.00-39.00
 • بلیط ماهانه مترو (قیمت معمول) 775.00 کروم 550.00-890.00
 • تاکسی (تعرفه عادی)  49.00 کرون
 • قبوض  (ماهانه) برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله  ، برای 85متر مربع آپارتمان 710.86 کرون
 • آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر  کرون 5،000.00-13،000.00
 • آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز  کرون 3،500.00-9،000.00
 • آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر کرون 8،900.00-20،000.00
 • آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز  کرون 6500-15000

شرایط مهاجرت به سوئد از طریق کار را از مشاورین موسسه ماهان دانش پارسه بخواهید، مشاورین ما در این زمینه ها تجربه دارند و می توانند بهترین و آسان ترین راه را جلوی پای شما قرار دهند که در این مسیر به مشکل خاصی برنخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *